A24200-024
Manufacturer
Mfr. Part #
A24200-024
EBEE Part #
10315771-A24200-024-EB
Customer #
EDA Models
Description
DRP-24-WD18.0-C-LT
Select All
CategoryCable Assemblies ,Rectangular Cable Assemblies
SeriesDRP
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypePlug to Individual Wire Leads
Number of Positions24
ShieldingUnshielded
FeaturesLatch Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50.0µin (1.27µm)
Length1.50' (457.20mm)
ColorMultiple, Individual
Number of Rows2
Usage-
Cable TerminationCrimp
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable-
Description
24 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 1.50' (457.20mm)