| Mfr. Part # | A10422507 |
| EBEE Part # | 9950802-A10422507-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.325" |
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects ,Terminal Blocks ,Barrier Blocks | |
| Datasheet | Eaton - Electronics Division A10422507 | |
| Series | Magnum® A1000 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Mounting Type | Chassis, Panel | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 | |
| Features | - | |
| Wire Gauge | 14-22 AWG | |
| Current Rating (Amps) | 20A | |
| Pitch | 0.325" (8.26mm) | |
| Color | Black | |
| Number of Rows | 1 | |
| Voltage Rating | 250V | |