A-CF32AW5
Manufacturer
Mfr. Part #
A-CF32AW5
EBEE Part #
10698939-A-CF32AW5-EB
Description
DIN 41612, F, STYLE C, 32,
Select All
DatasheetAssmann WSW Components A-CF32AW5
SeriesDIN 41612
PackagingTray
Part StatusActive
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-
Contact Finish ThicknessFlash
Current Rating (Amps)2A
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
StyleC
Number of Rows1
Number of Positions LoadedAll
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Level, Class1
Description
32 Position Din Connector Receptacle, Female Sockets Gold Through Hole