A-BF64ABT2.5
Manufacturer
Mfr. Part #
A-BF64ABT2.5
EBEE Part #
10699048-A-BF64ABT2.5-EB
Description
DIN 41612, F, STYLE B, 64,
Select All
DatasheetAssmann WSW Components A-BF64ABT2.5
SeriesDIN 41612
PackagingTray
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Current Rating (Amps)2A
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
StyleB
Number of Rows2
Number of Positions LoadedAll
Description
64 Position Din Connector Receptacle, Female Sockets Gold Through Hole