A-BF64ABT2.5-2
Manufacturer
Mfr. Part #
A-BF64ABT2.5-2
EBEE Part #
10699897-A-BF64ABT2.5-2-EB
Description
DIN 41612, F, STYLE B, 64,
Select All
DatasheetAssmann WSW Components A-BF64ABT2.5-2
SeriesDIN 41612
PackagingTray
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
Current Rating (Amps)2A
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
StyleB
Number of Rows2
Number of Positions LoadedAll
Description
64 Position Din Connector Receptacle, Female Sockets Gold Through Hole