73072-BB-24
Manufacturer
Mfr. Part #
73072-BB-24
EBEE Part #
8302275-73072-BB-24-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL SMB TO SMB 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Ingress Protection-
FeaturesShielded
Base Product Number73072
1st ConnectorSMB Jack
2nd ConnectorSMB Jack
Length24.00" (609.60mm)
ColorCopper
StyleSMB to SMB
Cable TypeRG-316
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMB RG-316 24.00" (609.60mm)