69307-030LF
Manufacturer
Mfr. Part #
69307-030LF
EBEE Part #
9907987-69307-030LF-EB
Description
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryConnectors, Interconnects ,Rectangular Connectors ,Common Rectangular
DatasheetAmphenol ICC (FCI) 69307-030LF
SeriesMinitek® MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypeReceptacle
Number of Positions30
Contact TypeFemale Socket
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
NoteContacts Not Included
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Features-
Base Product Number69307
MfrAmphenol ICC (FCI)
Contact TerminationCrimp
Pitch0.079" (2.00mm)
ColorBlack
Number of Rows2
Insulation MaterialPolyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Description
30 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)