5152-DKF-0012
Manufacturer
Mfr. Part #
5152-DKF-0012
EBEE Part #
8302829-5152-DKF-0012-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetCinch Connectivity Solutions Semflex 5152-DKF-0012
SeriesDKT
PackagingBulk
Part StatusActive
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Ingress Protection-
FeaturesShielded
Base Product Number5152-DKF
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorN-Type Plug, Right Angle
Length12.00" (304.80mm)
ColorGray
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeHP 190S
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max26 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type HP 190S 12.00" (304.80mm)