36903205S
Manufacturer
Mfr. Part #
36903205S
EBEE Part #
12328422-36903205S-EB
Description
RF COVER 0.787" SNAP FIT
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Shields
DatasheetWürth Elektronik 36903205S
SeriesWE-SHC
PackagingTape & Reel (TR):::Cut Tape (CT):::Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeCover
Mounting TypeSnap Fit
Length - Overall0.787" (20.00mm)
Width - Overall0.787" (20.00mm)
Height - Overall0.126" (3.20mm)
VentilationNon-Vented
Description
RF Shield Cover 0.787" (20.00mm) X 0.787" (20.00mm) Non-Vented Snap Fit