26UL1007STRORA25
Manufacturer
Mfr. Part #
26UL1007STRORA25
EBEE Part #
10506545-26UL1007STRORA25-EB
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 300V ORG 25'
Select All
CategoryCables, Wires ,Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DatasheetRemington Industries 26UL1007STRORA25
Part StatusActive
Operating Temperature105°C
MfrRemington Industries
Wire Gauge26 AWG
Length25.00' (7.62m)
Voltage300V
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Cable TypeHook-Up
Jacket ColorOrange
Conductor Strand7/34
Jacket (Insulation) Diameter0.050" (1.27mm)
Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/34 Orange 300V 25.00' (7.62m)