22SPW75BK
Manufacturer
Mfr. Part #
22SPW75BK
EBEE Part #
10582575-22SPW75BK-EB
Description
SPIRAL WRAP 3/4" X 100' BLACK
Select All
CategoryCables, Wires - Management ,Spiral Wrap, Expandable Sleeving
DatasheetEssentra Components 22SPW75BK
SeriesMicroPlastics
PackagingBulk
Part StatusActive
TypeSpiral Wrap
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Features-
Base Product Number22SPW
Length100' (30.48m)
ColorBlack
MaterialPolyethylene (PE)
Width-
Type AttributesHarness
Wall Thickness0.065" (1.65mm)
Heat Protection-
Abrasion ProtectionAbrasion Resistant
Liquid Protection-
Environment ProtectionUV Resistant
Diameter - Inside, Non-Expanded0.750" (19.05mm)
Diameter - Inside, Expanded5.000" (127.00mm)
Diameter - Outside, Non-Expanded0.750" (19.05mm)
Description
Spiral Wrap 0.750" (19.05mm) X 100' (30.48m) Black