22RCPM1250
Manufacturer
Mfr. Part #
22RCPM1250
EBEE Part #
10536259-22RCPM1250-EB
Customer #
EDA Models
Description
CBL CLIP FLAT NATURAL ARROWHEAD
Select All
CategoryCables, Wires - Management ,Cable Supports and Fasteners
SeriesMicroPlastics
PackagingBulk
Part StatusActive
TypeClip, Flat
Mounting TypeArrowhead, Winged
Material Flammability RatingUL94 V-2
Length1.770" (44.96mm)
ColorNatural
MaterialPolyamide (PA66), Nylon 6/6
Width0.750" (19.05mm)
Screw Size-
Height-
Panel Thickness0.080" ~ 0.150" (2.03mm ~ 3.81mm)
Panel Hole Size0.250" (6.35mm)
Type AttributesHinged, Top Lock
Opening Size1.250" L x 0.250" H (31.75mm x 6.35mm)
Material Thickness-
Adhesive-
Bundle Center to Mounting Center-
Description
Cable Clip, Flat Natural Arrowhead, Winged 1.250" L x 0.250" H (31.75mm x 6.35mm)