22DPC15637
Manufacturer
Mfr. Part #
22DPC15637
EBEE Part #
10532486-22DPC15637-EB
Customer #
EDA Models
Description
CBL CLIP U-TYPE NATURAL ADHESIVE
Select All
CategoryCables, Wires - Management ,Cable Supports and Fasteners
SeriesMicroPlastics
PackagingBulk
Part StatusActive
TypeClip, U-Type
Mounting TypeAdhesive
Material Flammability RatingUL94 V-2
Length1.281" (32.54mm)
ColorNatural
MaterialPolyamide (PA66), Nylon 6/6
Width0.375" (9.53mm)
Screw Size-
Height0.248" (6.30mm)
Panel Thickness-
Panel Hole Size-
Type Attributes-
Opening Size0.156" (3.96mm)
Material Thickness-
Adhesive-
Bundle Center to Mounting Center-
Description
Cable Clip, U-Type Natural Adhesive 0.156" (3.96mm)