19-002-152FB
Manufacturer
Mfr. Part #
19-002-152FB
EBEE Part #
10074112-19-002-152FB-EB
Description
CABLE JUMPER 19POS 2.54MM 2"
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
DatasheetAries Electronics 19-002-152FB
Series152FB
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product Number19-002
Pitch0.100" (2.54mm)
Length2.000" (50.80mm)
Termination StyleCompletely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Number of Conductors19
Cable TypeRibbon
Length - Exposed Ends0.125" (3.18mm)
Description
19 Position Ribbon Cable 0.100" (2.54mm) 2.000" (50.80mm)