14-012-152FB
Manufacturer
Mfr. Part #
14-012-152FB
EBEE Part #
10076969-14-012-152FB-EB
Description
CABLE JUMPER 14POS 2.54MM 12"
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
DatasheetAries Electronics 14-012-152FB
Series152FB
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product Number14-012
Pitch0.100" (2.54mm)
Length12.0" (304.8mm)
Termination StyleCompletely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Number of Conductors14
Cable TypeRibbon
Length - Exposed Ends0.125" (3.18mm)
Description
14 Position Ribbon Cable 0.100" (2.54mm) 12.0" (304.8mm)