13-006-152FB
Manufacturer
Mfr. Part #
13-006-152FB
EBEE Part #
10076479-13-006-152FB-EB
Description
CABLE JUMPER 13POS 2.54MM 6"
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
DatasheetAries Electronics 13-006-152FB
Series152FB
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product Number13-006
Pitch0.100" (2.54mm)
Length6.000" (152.40mm)
Termination StyleCompletely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Number of Conductors13
Cable TypeRibbon
Length - Exposed Ends0.125" (3.18mm)
Description
13 Position Ribbon Cable 0.100" (2.54mm) 6.000" (152.40mm)