10-005-152FB
Manufacturer
Mfr. Part #
10-005-152FB
EBEE Part #
10074698-10-005-152FB-EB
Description
CABLE JUMPER 10POS 2.54MM 5"
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
DatasheetAries Electronics 10-005-152FB
Series152FB
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product Number10-005
Pitch0.100" (2.54mm)
Length5.000" (127.00mm)
Termination StyleCompletely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Number of Conductors10
Cable TypeRibbon
Length - Exposed Ends0.125" (3.18mm)
Description
10 Position Ribbon Cable 0.100" (2.54mm) 5.000" (127.00mm)