086-16SBSM+
Manufacturer
Mfr. Part #
086-16SBSM+
EBEE Part #
8302091-086-16SBSM+-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 16"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetMini-Circuits 086-16SBSM+
Series086 SBSM
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Jack
2nd ConnectorSMA Plug
Length16.00" (406.40mm)
ColorBlue
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .086
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .086 16.00" (406.40mm)