068N0500A07440808N
Manufacturer
Mfr. Part #
068N0500A07440808N
EBEE Part #
10082005-068N0500A07440808N-EB
Customer #
EDA Models
Description
68N 500MM 0.5P 4/4/8/8) P7
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Pitch0.020" (0.50mm)
Length19.7" (500.0mm)
Termination Style-
Number of Conductors68
Cable TypeFFC, FPC
Length - Exposed Ends-
Description
68 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 19.7" (500.0mm)