04-015-152FB
Manufacturer
Mfr. Part #
04-015-152FB
EBEE Part #
10074835-04-015-152FB-EB
Description
CABLE JUMPER 4POS 2.54MM 15"
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
DatasheetAries Electronics 04-015-152FB
Series152FB
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product Number04-015
Pitch0.100" (2.54mm)
Length15.0" (381.0mm)
Termination StyleCompletely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Number of Conductors4
Cable TypeRibbon
Length - Exposed Ends0.125" (3.18mm)
Description
4 Position Ribbon Cable 0.100" (2.54mm) 15.0" (381.0mm)