032N0400A06440606N
Manufacturer
Mfr. Part #
032N0400A06440606N
EBEE Part #
10081840-032N0400A06440606N-EB
Customer #
EDA Models
Description
32N 400MM 0.5P 4/4/6/6) P6
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Pitch0.020" (0.50mm)
Length15.8" (401.3mm)
Termination Style-
Number of Conductors32
Cable TypeFFC, FPC
Length - Exposed Ends-
Description
32 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 15.8" (401.3mm)