024N0300A07440808N
Manufacturer
Mfr. Part #
024N0300A07440808N
EBEE Part #
10081880-024N0300A07440808N-EB
Customer #
EDA Models
Description
24N 300MM 0.5P 4/4/8/8) P7
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Pitch0.020" (0.50mm)
Length11.8" (300.0mm)
Termination Style-
Number of Conductors24
Cable TypeFFC, FPC
Length - Exposed Ends-
Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 11.8" (300.0mm)