STMicroelectronics LDFM33PVR
メーカー
メーカー部品番号
LDFM33PVR
EBEE部品番号
E82965389
パッケージ
DFN-6(2x2)
顧客番号
データシート
EDAモデル
ECCN
EAR99
説明
500mA Fixed 3.3V Positive electrode 16V DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
すべて選択
データシートST LDFM33PVR
RoHS
出力タイプFixed
動作温度-40℃~+125℃@(Tj)
出力電流500mA
出力電圧3.3V
出力数1
電圧 - 供給16V