Vishay Intertech RER70F66R5RC02
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
RER70F66R5RC02
EBEE-Teilenummer
E85723084
Beschreibung
66.5Ω 20W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Alle auswählen
KategoriePassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatenblattVISHAY RER70F66R5RC02
RoHS
TypWirewound Resistors
Temperaturkoeffizient±20ppm/℃
Toleranz±1%
Widerstand66.5Ω
Macht (Watt)20W