Vishay Intertech RER50F2001MC02
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
RER50F2001MC02
EBEE-Teilenummer
E81572612
Beschreibung
2kΩ Wirewound Resistors 20W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Alle auswählen
KategoriePassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatenblattVISHAY RER50F2001MC02
RoHS
TypWirewound Resistors
Temperaturkoeffizient±20ppm/℃
Toleranz±1%
Widerstand2kΩ
Macht (Watt)20W