Sharp Microelectronics PQ015YZ5MZZ
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
PQ015YZ5MZZ
EBEE-Teilenummer
E86358421
Gehäuse
SC-63
Beschreibung
500mA 65dB@(120Hz) Fixed 1.5V 3.7V SC-63 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
Kategorie
DatenblattSHARP PQ015YZ5MZZ
RoHS
AusgangstypFixed
Temperatur-25℃~+80℃
Ausgangsstrom500mA
Ausgangsspannung1.5V
Stromstoßverhältnis (PSRR)65dB@(120Hz)
Maximale Eingangsspannung3.7V