Sharp Microelectronics PQ015EH02ZZ
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
PQ015EH02ZZ
EBEE-Teilenummer
E86255530
Gehäuse
TO-263
Beschreibung
2A 60dB@(120Hz) Fixed 1.5V 10V TO-263 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
Kategorie
DatenblattSHARP PQ015EH02ZZ
RoHS
AusgangstypFixed
Temperatur-40℃~+85℃
Ausgangsstrom2A
Ausgangsspannung1.5V
FunktionOvercurrent Protection(OCP)
Stromstoßverhältnis (PSRR)60dB@(120Hz)
Maximale Eingangsspannung10V