SEI(Stackpole Elec) KAL10FB2K50
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
KAL10FB2K50
EBEE-Teilenummer
E86645539
Gehäuse
Plugin
Kundennummer
Datenblatt
EDA-Modelle
ECCN
EAR99
Beschreibung
2.5kΩ 12.5W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Alle auswählen
KategoriePassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatenblattSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL10FB2K50
RoHS
TypWirewound Resistors
Temperaturkoeffizient±20ppm/℃
Toleranz±1%
Widerstand2.5kΩ
Macht (Watt)12.5W