SEI(Stackpole Elec) CSR0805JKR330
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
CSR0805JKR330
EBEE-Teilenummer
E82490262
Beschreibung
250mW 330mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatenblattSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805JKR330
RoHS
TypCurrent Sensing Resistors
Temperaturkoeffizient±200ppm/℃
Toleranz±5%
Widerstand330mΩ
Macht (Watt)250mW