SEI(Stackpole Elec) CSR0805FKR840
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
CSR0805FKR840
EBEE-Teilenummer
E82490635
Beschreibung
250mW 840mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatenblattSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805FKR840
RoHS
TypCurrent Sensing Resistors
Temperaturkoeffizient±200ppm/℃
Toleranz±1%
Widerstand840mΩ
Macht (Watt)250mW