SEI(Stackpole Elec) CSR0603FKR560
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
CSR0603FKR560
EBEE-Teilenummer
E82490462
Beschreibung
125mW 560mΩ Current Sensing Resistors ±300ppm/℃ ±1% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatenblattSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0603FKR560
RoHS
TypCurrent Sensing Resistors
Temperaturkoeffizient±300ppm/℃
Toleranz±1%
Widerstand560mΩ
Macht (Watt)125mW