Rubycon 420USH220MEFC22X35
Hersteller
Hersteller-Teilenummer
420USH220MEFC22X35
EBEE-Teilenummer
E81604309
Gehäuse
Plugin
Kundennummer
EDA-Modelle
ECCN
EAR99
Beschreibung
220uF 420V ±20% 1.77A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Alle auswählen
KategoriePassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS
Temperatur-25℃~+85℃
Spannung420V
kaacit220uF
Toleranz±20%
Lebenszeit . Temp3000hrs@85℃
Ripple Current1.77A@120Hz
Spitzenabstand10mm
Durchmesser22mm