| Hersteller-Teilenummer | C19LSCHRA-16-3M |
| EBEE-Teilenummer | 10309653-C19LSCHRA-16-3M-EB |
| EDA-Modelle | |
| Beschreibung | IEC LOCK C19 TO R/A SCHUKO, 16A, |
|---|---|---|
| Kategorie | Cable Assemblies ,Power, Line Cables and Extension Cords Assemblies | |
| Datenblatt | L-com C19LSCHRA-16-3M | |
| Serie | C19 | |
| Verpackung | Bulk | |
| Merkmale | - | |
| Drahtmesser | 16 AWG | |
| Aktuelles Rating (Amps) | 16A | |
| 1. Stecker | IEC 884/CEE7-VII, Right Angle | |
| 2. Stecker | IEC 320-C19 | |
| Länge | 9.84' (3.00m) | |
| Farbe | Black | |
| Stil | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) | |
| Spannungswerte | 250V | |