| Hersteller-Teilenummer | C19LBS-13-3M |
| EBEE-Teilenummer | 10309671-C19LBS-13-3M-EB |
| EDA-Modelle | |
| Beschreibung | IEC LOCK C19 TO UK PLUG, 13A, 25 |
|---|---|---|
| Kategorie | Cable Assemblies ,Power, Line Cables and Extension Cords Assemblies | |
| Datenblatt | L-com C19LBS-13-3M | |
| Serie | C19 | |
| Verpackung | Bulk | |
| Merkmale | - | |
| Drahtmesser | 16 AWG | |
| Aktuelles Rating (Amps) | 13A | |
| 1. Stecker | BS1363, Right Angle | |
| 2. Stecker | IEC 320-C19 | |
| Länge | 9.84' (3.00m) | |
| Farbe | Black | |
| Stil | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) | |
| Spannungswerte | 250V | |